Czyściec – kino religijne dla każdego

Kino religijne to wciąż dość mało popularny gatunek filmowy wśród widzów. Nie oznacza to jednak, że takie produkcje nie powstają, na co najlepszym dowodem jest polska produkcja “Czyściec”, która miała swoją premierę w 2020 roku. Ciekawa opowieść oparta na faktach jest teraz dostępna również w sieci. Zupełnie legalnie film ten można obejrzeć dzięki telewizji internetowej. Warto więc z bliska przyjrzeć się temu obrazowi, który dla wielu widzów może okazać się naprawdę interesujący.

tablet photo

Czyściec – historia objawień Fulli Horak

Historia opowiedziana widzom w filmie “Czyściec” rozpoczyna się, gdy główna bohaterka bierze udział w spotkaniu towarzyskim, na którym poznaje bardzo wyjątkową kobietę. Jej wiara jest niewiarygodnie mocna i niezachwiana, co wzbudza podziw Fulli Horak. Pozornie sceptyczna w stosunku do religii, tak naprawdę w głębi serca pragnie znaleźć swoją duchową ścieżkę i w żarliwej modlitwie prosi Boga o to, by zesłał jej jakiś znak. Na odpowiedź nie musi czekać długo, gdyż objawia się jej Magdalena Zofia Barat, która była założycielką zgromadzenia Najświętszego Serca.

To niezwykłe spotkanie jest pierwszym z serii objawień, których doświadcza Fulla. Podczas kolejnych nocy nawiedzają ją takie postaci jak Jan Bosko, Joanna d’Arc oraz Teresa od Dzieciątka Jezus. W trakcie objawień Święci Opiekunowie przekazują mistyczce bardzo szczegółowe informacje dotyczące życia po śmierci. Dokładnie opisują piekło, niebo i czyściec, a zdobyta wiedza zostaje zawarta przez kobietę w jej książce pod tytułem “Piękna Pani”. To właśnie na jej podstawie powstał film “Czyściec”.

Czyściec – film dostępny w telewizji internetowej

Premiera obrazu “Czyściec” miała miejsce w 2020 roku, kiedy to film trafił do polskich kin. Teraz jednak można go już bez żadnych problemów obejrzeć w zaciszu własnego domu. Wystarczy skorzystać z telewizji internetowej, która udostępnia go całkowicie legalnie dla swoich użytkowników. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z tym dość szczególnym, polskim filmem religijnym.

Autorem scenariusza oraz reżyserem obrazu “Czyściec” jest Michał Kondrat, dla którego temat wiary nie jest obcy. Twórca ten jest odpowiedzialny za realizację dwóch innych filmów o tej tematyce, którymi były produkcje “Miłość i Miłosierdzie” i “Dwie Korony”. W głównej roli Fulli Horak została obsadzona świetna Małgorzata Kożuchowska. Na ekranie towarzyszą jej też między innymi Philippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Henryk Gołębiewski, Marcin Kwaśny, Maria Niklińska, Olga Bończyk oraz Ida Nowakowska.